W Pasy

( ilość produktów: 17 )

Krawaty klubowe 

Krawaty klubowe dostępne w Dignito to produkty szyte ręcznie w 100% z jedwabiu. Naturalne tkaniny, dbałość o ciekawą kolorystykę oraz wełniana dusza powodują, że krawaty klubowe od Dignito sprawią, iż zawsze się wyróżnisz oraz zostaniesz pozytywnie zapamiętany. Potocznie mówi się na nie krawaty pasiaste, krawaty w paski, a nawiązując do ich historii - krawaty pułkowe czy regimental ties.  

Szlachetny rodowód krawatów klubowych 

Historia krawatów klubowych zaczęła się w brytyjskiej armii na przełomie XIX i XX wieku. Różne jednostki nosiły różne wstążki/krawaty/symbole, żeby można je było od siebie odróżnić i łatwiej identyfikować. Po zakończeniu I Wojny Światowej żołnierze nadal nosili krawaty, które towarzyszyły im pod mundurem. 

Prestiżowe uczelnie

Moda na krawaty pasiaste o charakterystycznym ułożeniu pasów pod kątem 45 stopni rozwinęła się wśród studentów prestiżowych uniwersytetów. Krawat klubowy miał pokazywać przynależność do określonej grupy.

Krawaty klubowe jako element stylizacji biznesowej

Krawaty w pasy są popularne w strojach polityków czy dziennikarzy. Są stosownym dodatkiem w stylizacjach biznesowych i smart casual. Dostępne w różnych kolorach pozwalają z łatwością skomponować całą stylizację. Jednak warto pamiętać, że na ważne spotkania i ceremonie (czyli okazje wymagające wysokiej formalności stroju) nie rekomendujemy zakładania krawatów klubowych.

Przeczytaj inspirujące artykuły

Zasady łączenia wzorów i kolorów

oraz Czy zestaw klubowy jest dobry na piwo?

 

Kluby wioślarskie i zestaw klubowy

Kluby wioślarskie w Anglii w XIX wieku potrzebowały łatwo rozpoznawalnej odzieży, w związku z czym zaczęto wprowadzać standaryzację ich stroju. Postawiono na elegancję i uniwersalność granatowej marynarki, na kieszeniach wyszywano charakterystyczne herby. Nie jest dokładnie znane pochodzenie całego zestawu klubowego, w skład którego wchodzą również szare flanelowe spodnie i krawat w pasy. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 34 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-18
Obsługa klienta w Dignito to poziom mistrzowski. Moje zamówienie wymagało dodatkowych ustaleń i podejście sklepu jest bardzo indywidualne, co w dzisiejszym świecie jest raczej niespotykane. Polecam każdemu!
2023-02-10
Faktycznie krawat jakości nie porównywalnej z produktami masowymi . Materiał mięsisty i delikatny w dotyku "lejący się" ładnie się układa
pixel