Sztuka poszetkowania 12.03.15

 

Poszetka - krótka instrukcja użytkowania

 

 

 

 

 

 

       Poszetka, czyli niewielkich rozmiarów chusteczka na przestrzeni wieków pełniła różne role. Od czysto funkcjonalnej (dmuchanie nosa czy wycieranie zabrudzeń z ubrania) aż po ozdobną. Słyszeliście o takiej zasadzie „jedna do dmuchania, druga do pokazywania (ang. one for blowing, one for showing)? Tak narodziła się idea użytkowania poszetek, która przetrwała do dzisiejszych czasów. Przyjmuje się, że bawełniana chusteczka powinna być schowana w wewnętrznej kieszeni marynarki i pełnić rolę użytkową. Chusteczka wykonana z lnu, jedwabiu bądź wełny jest eksponowana w piersiowej kieszonce marynarki i tym samym pełni rolę czysto ozdobną.

 

 

Fot. Stylizacja bez poszetki jest po prostu niekompletna.

 

 

 

Sposoby składania poszetki

 

 

 

 

 

Puff’ka

 

 

       Według nas, to najlepszy sposób składania tej niewielkiej chusteczki. Bardzo swobodny, wręcz nonszalancki, przez co sprawia wrażenie najbardziej naturalnego. Włożyłem i minutę później wyszedłem. Chyba nikt nie chce usłyszeć od partnerki „długo jeszcze będziesz się wdzięczył przed tym lustrem?”, „już wychodzę, tylko ułożę poszetkę” (sic!). Oczywiście puff’ka ma wiele wariacji, może być z dziurką w środku lub wystającym fikuśnie jednym lub dwoma rożkami. Kwestia gustu, bo niezależnie od wybranej konfiguracji tak samo szybko się ją układa.

 

 

Puff'kaFot. Kolejno od lewej: Standardowa Puff'ka, Puff z rogiem, Puff z dziurką.

 

 

TV-Fold

 

 

       Kolejnym, godnym zapamiętania sposobem na ułożenie poszetki w brustaszy jest TV-Fold. Polecamy go na wszystkie oficjalne okazje (biała lniana poszetka) alternatywnie składaj jedwabną poszetkę w Tv-Fold tak, aby było widać jej brzegi.

 

 

TV-FoldFot. Pierwsze od lewej, to casualowy sposób układania poszetki w brustaszy i kolejno dwa "oficjalne".

 

        Oczywiście istnieje jeszcze sto tysięcy sposobów na jej składanie, ale prawda jest taka, że poszetka to dodatek i nie ma sensu poświęcać jej zbyt wiele uwagi. W skrócie – wyjmij z szuflady, wsadź do brustaszy i wyjdź z domu.

 

 

 

O dobieraniu poszetki słów kilka

 

 

 

 

 

       Poszetka rządzi się dokładnie takimi samymi prawami jak inne elementy stroju. Wzory łączymy ze sobą na zasadzie różnicy (ten sam wzór) lub podobieństwa skali (różne wzory). Chusteczka powinna również pasować do reszty pod względem kolorystycznym. W tym, jak prawidłowo łączyć różne kolory pomoże wam zamieszczony poniżej diagram:

 

Koło kolorów

Fot. Koło kolorów wraz z opisem zależności pomiędzy nimi.

 

 

Dla osób, które nadal nie do końca czują o co w tym wszystkim chodzi, ale chcą rozpocząć swoją przygodę z poszetkami proponujemy zakup białej lnianej. Bardzo uniwersalna, złożona w TV-Fold sprawdzi się w 99% przypadków.

 

 

 

Czy rozmiar ma znaczenie?

 

 

 

 

      

        Akurat w tym przypadku rozmiar faktycznie ma znaczenie. Jednocześnie trzeba pamiętać, że nie ma złotego środka. Sporo zależy od objętości brustaszy oraz rodzaju materiału, z którego wykonane jest chusteczka. Inaczej poszetka wypełnia kieszenie nakładane a inaczej cięte. Dignito proponuje chusteczki o wymiarach 31x31cm i 33x33cm. Na podstawie naszych doświadczeń uznaliśmy, że jest to najlepszy rozmiar, który gwarantuje umiarkowane wypełnienie brustaszy. Unikamy dzięki temu mało estetycznego efektu "wypychania" kieszeni przy jednoczesnym prawidłowym i eleganckim ułożeniu poszetki w kieszonce piersiowej marynarki.

 

 

 

 

 

 

Jakość naszych poszetek

 

 

 

       W Dignito doskonale rozumiemy rolę poszetki w stroju współczesnego mężczyzny. Właśnie dlatego produkcję zlecamy małej rodzinnej manufakturze. Poszetki od Dignito zachwycają  ręcznie rolowanymi brzegami, starannym obszyciem oraz świetnej jakości materiałami. Na uwagę zasługuje również dokładnie przemyślane ponadczasowe wzornictwo. Niebanalna, często bardzo odważna kolorystyka oraz światna jakość wykończeń, to naszym zdaniem idealne połączenie.

 

 

Jakość Poszetek Dignito

Fot. Jedno zdjęcie warte więcej niż tysiąc słów.

 

Jakość Poszetek Dignito

Fot. Poszetki od Dignito, to przede wszystkim bogate, ponadczasowe wzornictwo.

 

=========================================================================================================

 

Po przeczytaniu:

 

  • Masz pytania? Coś Cię zainteresowało i chciałbyś podzielić się z nami swoimi przemyśleniami? Nie zastanawiaj się tylko napisz: info@dignito.pl
  • Uważasz przeczytany tekst za wartościowy? Prześlij go swoim znajomym i pomóż nam dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.
  • Polub nas na facebooku i dodaj do obserwowanych na tumblr aby zawsze być na bieżąco:

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 32 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-07
Od zamówienia do odbioru ledwie 24 godziny
2021-11-05
Błyskawiczna wysyłka, proste w obsłudze wykonanie zamówienia i ładne opakowanie.
pixel